Żuk — torba

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do ulubionych
* - Pole wymagane
Icon
Icon
Ponad 60 000 zadowolonych klientów
Icon
Icon
Trwałe nadruki pełne detalu i barw
Icon
Wykorzystanie nowoczesnego parku maszynowego i nadruk w technologii DTG oraz DTF pozwalają nam uzyskać soczyste kolory i ostre detale, które nie blakną po pierwszym praniu. Przekonaj się sam!
Icon
Przesyłka u Ciebie już w 24H
Icon
Zamów do Paczomatu przed 12:00 między wtorkiem a piątkiem, a paczkę otrzymasz już na następny dzień roboczy! Nie dotyczy paczek, etui i plakatów.
Icon
Gotowe do wręczenia na prezent
Icon
Podaruj bliskim nikiniki - ele­ganc­kie i mini­ma­li­styczne opa­ko­wa­nie otrzymasz u nas w standardzie. Wystar­czy zawią­zać wstążkę i niezapomniany poda­ru­nek gotowy!
Icon
Największy wybór pojazdów
Icon
Nasi artyści nieustannie malują nowe wzory, aby zadowolić każdego fana środków transportu i maszyn rolniczych. Sprawdź naszą kolekcję ponad 150 oryginalnych wzorów!

Opis

Bawełniana torba na ramię z ciężarówką Żuk

  • wymiary: 38 x 42 cm, długość uchwytu: 2,5 x 70 cm
  • gramatura: 220g
  • materiał: bawełna 100%
  • kolor: ecru

FSC Żuk

Polskie drogi widziały niejednego żuka. W tym wypadku nie chodzi nam jednak o popularnego Volkswagena Beetle, ale o polskiego „dostawczaka” - Żuka. Nazwą obejmuje się całą serię polskich samochodów dostawczych, produkowanych przez Fabrykę Samochodów Ciężarowych w Lublinie w latach 1959 – 1998. Żuk był ulubieńcem farmerów, służył listonoszom z Poczty Polskiej, a czasami nawet wcielał się rolę wozu strażackiego. Tak jak kultowy Maluch, Żuk był dla wielu Polaków bohaterem dnia codziennego.

Na koszulce widnieje Żuk z roku 1967, czyli wersja z drewnianą skrzynią ładunkową, która zapewniała mu ładowność wynoszącą 950 kg. Inne odmiany Żuka służyły głównie do przewozu produktów żywnościowych czy odzieży, ale produkowano także modele osobowe, czyli mikrobusy. W 1970 roku zaczęto nawet montować Żuki w Egipcie, i pomimo nasuwającej się analogii nie nazywały się „Skarabeusz”, ale Ramzes. Egipskie zakłady ELTRAMCO składały swojego Żuka-Ramzesa do lat 90., z wieloma modyfikacjami wprowadzanymi po drodze.

Produkcja Żuka została zatrzymana w roku 1998, kiedy liczba wypuszczonych egzemplarzy doszła do 587 818. I choć przez pryzmat liczb i sprzedaży był dużo w tyle za „żukiem” Garbusem, nie znaczy to, że nie był samochodem szczególnie służącym zwykłemu człowiekowi. Jego ostro zarysowana prostokątna sylwetka i smutny wyraz przedniego zderzaka stały się ikoniczne, i na wiele lat zostaną zapamiętane przez pracujących Polaków czasów PRL-u.

Autorem rysunku jest wrocławski artysta Paweł Grabowski.

Opinie o produkcie (0)

Submit

Sklep nikiniki.pl | ul. Aleksandra Ostrowskiego 13C, 53-238 Wrocław, woj. dolnośląskie | telefon: 71 333 07 01, e-mail: biuro@orfin.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium