Fiat 126p — mleczko
Cena regularna:
25,00 zł
Promocja trwa do 19 stycznia 2025
towar niedostępny
dodaj do ulubionychOpis
Mleczko o smaku waniliowym w czekoladzie Fiat 126p
200 g
Skład:
syrop glukozowo-fruktozowy, czekolada 25% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny (palmowy), tłuszcz mleczny, emulgatory: lecytyny (z soi) i E 476, aromat), cukier, woda, tłuszcz roślinny (tłuszcz palmowy, tłuszcz palmowy częściowo utwardzony, emulgator: E471), mleko w proszku odtłuszczone, substancja żelująca: agar, albumina wysokopienista (białko jaja kurzego, stabilizator: E 1505), substancja konserwująca: sorbinian potasu, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromat: etylowanilina, sól, barwnik: karoteny. Może zawierać sezam.
Czekolada oprócz tłuszczu kakaowego zawiera tłuszcze roślinne. Masa kakaowa w czekoladzie: 40,5%.
Maluch
Fiat 126p pojawił się na polskim rynku w roku 1973 i wkrótce zyskał sobie miano Malucha, które zawdzięcza swoim niewielkim gabarytom. Jego szerokość nieprzekraczająca 1,5 m i 3,05 m długości, porównywalnej do wymiarów oryginalnego angielskiego Mini, nie przeszkadzały tysiącom Polaków mieścić w środku całej swojej 6-osobowej rodziny z bagażami, kiedy wyruszali na urlop z zakładu pracy. W Polsce produkcją Malucha zajmowała się Fabryka Samochodów Małolitrażowych „Polmo” Bielsko-Biała w Bielsku-Białej i w Tychach. Protoplastą PRL-owskiej ikony był włoski Fiat 500, który, choć porównywalnie kultowy - przy czym zgrabniejszy od Malucha – nie mógłby nigdy zająć miejsca, które w kulturowej świadomości Polaków zajmuje nasz bohater.
Polski Fiat, którego szczyt popularności przypadał w Polsce na lata 80., znalazł też grono użytkowników w Australii w latach 1989 – 1992, stając się najtańszym samochodem na najmniejszym z kontynentów. Maluchy niezłomnie zwiększały swoje przebiegi, przemierzając także drogi węgierskie, a nawet kubańskie.
Autorem rysunku jest wrocławski artysta Paweł Grabowski.