Rosomak — cukierki
Opis
Cukierki czekoladowe z orzeszkami arachidowymi Rosomak
Wykonane rzemieślniczymi metodami przez zaprzyjaźnioną manufakturę czekolady Orfin w Tarnowie.
Składniki: czekolada (miazga kakaowa, cukier, tłuszcz kakaowy, emulgator: lecytyna sojowa), naturalny aromat waniliowy), krem czekoladowy (czekolada w proszku 35 % (cukier, kakao o wysokiej zawartości tłuszczu), tłuszcz roślinny (olej słonecznikowy, tłuszcz palmowy), cukier, substancja zagęszczająca ( skrobia modyfikowana), emulgator (lecytyna sojowa), aromaty), mąka arachidowa, orzeszki arachidowe prażone, masło klarowane (z mleka).
Zawiera orzeszki arachidowe, soję. Może zawierać jaja, mleko, sezam, inne orzechy.
masa netto: 125 g
Rosomak
Kołowy transporter opancerzony (KTO) Rosomak mimo stosunkowo niedługiego stażu w naszej armii stał się symbolem jej przemian, nowoczesności, zerwania z linią radzieckich konstrukcji. Przypomnę tylko, że bazą dla tego transportera była fińska konstrukcja AMV XC-360P z zakładów Patria Vehicles Oyj, która w 2002 roku wygrała przetarg dla polskiego wojska.
W stosunku do pierwowzoru Rosomak otrzymał możliwość pływania a wersję bojową wyposażono w wieżę Hitfist 30P włoskiej OTO Melara, produkowaną na licencji przez Bumar Łabędy. Sam transporter powstaje w Wojskowych Zakładach Mechanicznych z Siemianowic Śląskich na podstawie wieloletniej licencji, dającej nam prawo do głębokich modernizacji i sprzedaży. Od 2005 do 2020 roku, na wyposażeniu Wojska Polskiego pojawiło się 903 sztuki Rosomaka w różnych wersjach. Prace rozwojowe wciąż trwają i powstają nowe wersje.
Lubiany przez żołnierzy, modelarzy i miłośników techniki Rosomak miał możliwość sprawdzić się w warunkach bojowych misji naszego wojska w Czadzie, Afganistanie i Iraku. Na naszej grafice rasowy drapieżnik w wersji z 30 mm działkiem osadzonym na wieży Hitfist-30P.
Autorem rysunku jest Mariusz Felek Foltak.