Wydarzenia kulturalne w Iwoniczu-Zdroju

Południowo-wschodni region Polski co roku przyciąga wielu turystów, którzy pragną bliżej poznać jego kulturę i tradycję. Do czołówki najczęściej odwiedzanych miast w województwie podkarpackim należy Iwonicz-Zdrój. Jest to piękne miejsce, położone w powiecie krościeńskim. Prawa miejskie Iwonicz otrzymał w latach siedemdziesiątym dwudziestego wieku. Od wielu lat miasto to ulega silnemu rozwojowi, a to wszystko za sprawą tłumnie przyjeżdżających turystów.

Iwonicz-Zdrój znany jest ze swojego uzdrowiskowego charakteru. Obecność wielu ujęć wody mineralnej o charakterze leczniczym oraz funkcjonujący tutaj kompleks sanatoriów i tym podobnych jest niekwestionowaną zaletą tego regionu. W celu ukazania turystom wszystkich możliwych sposób spędzania tutaj wolnego czasu, Urząd Miasta stworzył witrynę internetową, na której zamieszczono informacje o funkcjonujących tutaj atrakcjach turystycznych. Znajdziemy tam także kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych oraz katalog z bazą noclegową [informacje także w bazie Meteora], który ma na celu ułatwienie odnalezienia odpowiedniego miejsca do odpoczynku.

Na terenie miasta możemy odwiedzić wiele obiektów rekreacyjnych. Działa tutaj wiele basenów, gdzie można wziąć udział w lekcjach pływania. Organizowane są tam także zawody pływackie zarówno dla grup amatorskich, jak i zawodowych. Bardzo ciekawą alternatywą aktywności fizycznej jest kort ceglany tenisa ziemnego, który został wyśmienicie przystosowany. Co roku odbywa się tutaj turniej, w którym udział biorą jedynie amatorzy.

Iwonicz-Zdrój to miasto, w którym co roku miejsce ma wiele koncertów oraz festynów. Bardzo ciekawymi wydarzeniami, które odbywają się w każdą sobotę są,,Bajkowe Poranki w Bibliotece”, podczas których lektorzy czytają na głos popularne bajki dla grupy dzieci. Każdego roku organizowany jest tutaj także Wieczór Muzyki i Poezji, który przyciąga wielu widzów. Jedna z najpopularniejszych imprez to,,Iwonicz-Zdrój – Twoje miasto”, w czasie trwania której miejsce ma wiele ciekawych koncertów znanych polskich muzyków. Podczas tego wydarzenia kulturalnego odbywa się także charytatywny maraton, w którym udział może wziąć każda chętna osoba.

Iwonicz-Zdrój to niesamowite miasto, w którym każdy turysta może odnaleźć dla siebie coś interesującego. Niezwykły charakter tego miejsca sprawia, że przez cały rok tutejsze ulice są zatłoczone przez kuracjuszy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>