Uherce Mineralne i wodospad

W województwie podkarpackim, w powiecie leskim, niedaleko granicy ze Słowacją znajduje się miejscowość Uherce Mineralne. Jest dość oblegana przez turystów ze względu na dogodną lokalizację oraz warunki, jakie tu panują. Noclegi tutaj to komfortowe warunki i przyjaźni gospodarze, dbający o wszystkie szczegóły przyjeżdżających tu gości. Baza noclegowa [szczegóły na Meteorze] opiera się przede wszystkim na pensjonatach, jakich jest tu kilka oraz kwaterach prywatnych, oferowanych przez miejscowych. Większość miejsc cieszy się pozytywnymi opiniami przyjezdnych, dlatego chcąc przyjechać tu w najbardziej obleganych sezonach, czyli letnim i zimowym, trzeba zarezerwować noclegi z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

Okolica pełna jest zabytkowych budowli oraz ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Niewątpliwą atrakcją są znajdujące się na tym terenie pomniki przyrody, jak na przykład tutejszy wodospad. Jest wyjątkowo okazały i robi ogromne wrażenie na turystach. Świetnie prezentuje swe oblicze zarówno latem, jak i zimą. Wodospad znajduje się na rzece Olszance. Niedaleko od niego są pozostałości Parku Podworskiego zaraz za kościołem po lewej stronie. Do dziś znajduje się w nim 16 lip, pojedyncze jesiony wyniosłe, graby pospolite, topole balsamiczne i klony polne. To niezwykłe miejsce, które zaraża swoim klimatem i powoduje, że wypoczynek tutaj jest wyjątkowo relaksujący.

Znajduje się u także rezerwat przyrody „Bobry w Uhercach Mineralnych”. Niedawno wypuszczono te zwierzęta w okolicy i świetnie się zagospodarowały. Na terenie rezerwatu można spotkać ich domostwa. Należy także zachować wyjątkowa ostrożność wobec nich, gdyż są specyficzne i wbrew pozorom bardzo silne. Przyjeżdżając do Uherców Mineralnych, warto także poznać okoliczne miejscowości, takie jak: Orelec, Myczkowce, Zwierzyń czy Olszanicę, w których również nie brakuje ciekawych miejsc i atrakcji. Dla miłośników aktywnego wypoczynku i wycieczek rowerowych polecamy zabrać własny sprzęt, jest tu mnóstwo tras, prowadzących przez najciekawszą okolicę. Mimo wszystko głównym atutem tego miejsca są wspaniałe krajobrazy i niezwykły górski klimat. Przez Uherce Mineralne prowadzą liczne szlaki spacerowe. Warto zapoznać się z historią i kulturą tego regionu, odwiedzając zabytkowe miejsca znajdujące się w tym rejonie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>