Szlaki rowerowe w Grzybowie

Grzybowo (Grzybowo/Wikipedia) jest wyśmienitym miejscem na spędzenie wakacji nad polskim morzem. Jeżeli mamy trochę wolnego czasu oraz pogoda jest dobra, powinniśmy wziąć rodzinę i ruszyć na wczasy. Najlepiej wybrać się tam jak najszybciej. Ta mała wioska nadmorska potrafi połączyć dwie najważniejsze rzeczy czyli aktywność z odpoczynkiem. Obie rzeczy są bardzo ważne w życiu człowieka, ponieważ wpływają na nasze zdrowie. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, nasze mięśnie potrzebują ruchu, ruch wspomaga układ krwionośny oraz trawienie. Będąc na wakacjach nie będziemy odmawiać sobie przyjemności, a na pewno nie jedzenia – po sytych posiłkach, kiedy wybierzemy się na rower, od razu zrobi nam się lżej.

Przez Grzybowo przebiega wiele szlaków rowerowych. Jeden z wielu, który przecina wioskę, zaczyna się w Dźwirzynie, a kończy w Gąskach. Na jego długości możemy podziwiać otaczającą nas piękną przyrodę. Na drodze mieści się także latarnia morska oraz gotycki kościół z XV wieku. Jest to idealny moment na przerwę podczas wycieczki, możemy trochę odpocząć, a zarazem zwiedzić interesujące miejsca. Kolejnym szlakiem rowerowym jest tor o nazwie „Bocianie Gniazda”. Jest to jeden z najciekawszych kierunków nad polskim morzem. Ludzie, którzy kochają przyrodę oraz obserwowanie jej z najciekawszych ujęć, muszą go pokonać. Dzisiaj rzadko spotykanym zjawiskiem jest wilgotny mieszany las sosnowo-dębowy, możemy zaobserwować go na terenach wydmowych. Kolejną niezwykle ciekawą rzeczą są torfowiska z zanikającymi jeziorkami.

Po całodniowym wysiłku fizycznym należy się nam pyszny obiad, który możemy zjeść w Grzybowie. Miasto charakteryzuje się niezwykłym spokojem, który przyda nam się po wyczerpującym dniu. Wieczorem, jeśli będziemy mieli siłę, możemy udać się na piękną, niezwykle szeroką plaże. Jest to wręcz idealne miejsce do wspólnych spacerów, lecz gdy jesteśmy sami to jest dobry czas na podsumowanie naszej wycieczki rowerowej. Po dniu pełnym wrażeń, będziemy marzyć o przytulnym łóżku (noclegi/Meteor). Jeżeli myślimy, że w tak małej wiosce trudno będzie nam znaleźć hotel to jesteśmy w wielkim błędzie. Wioska oferuje dużą bazę noclegową, dobrze szukając bez problemu znajdziemy noclegi. Grzybowo sprosta wszystkim naszym wymaganiom.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>