Rewa – szaleństwa wakacyjnych podróży

Rewa to niewielka wieś letniskowa, znajdująca się pomiędzy Gdynią, a Puckiem. Taka lokalizacja powoduje, że jest to wyjątkowo atrakcyjny punkt wypoczynkowy. Umożliwia nam swobodne przemieszczania się miedzy miejscowościami, pozostawiając nam do dyspozycji spokój, który gwarantuje tutejsza baza noclegowa. Okolica znana jest ze sportów wodnych, a więc i w Rewie spróbujemy swoich sił w wybranej przez nas dyscyplinie. Nie zapominajmy też o zabytkach, z którymi możemy zapoznać się zarówno w Gdyni, jak i naszym docelowym kurorcie.

Rewa to miasteczko z duszą, która pozwoli nam wypocząć i nabrać energii. Dwa kąpieliska powodują, że nie będziemy czuć się przytłoczeni ilością turystów i z pewnością znajdziemy odrobinę prywatności, podczas wylegiwania się na plaży. Dodatkowa korzyścią, jest też obecność, aż dwóch portów morskich, które dostarczają świeżych ryb, do lokalnych knajp oraz pozwalają nam wybrać się na rejs wycieczkowy po Zatoce Puckiej. Najlepiej jest to zrobić wieczorną porą, kiedy widoczne są światła przeciwległej Juraty, Jastarni i Helu. Takie widoki z pewnością zrobią na nas ogromne wrażenie. W Rewie występuje też specyficzne ukształtowanie terenu, a w zasadzie dna morskiego, który ciągnie się płytko pod powierzchnią dając nam niemal kilometrowy cypel, ułatwiający pluskanie się maluchów i wiele atrakcji wodnych.

Nie zapominajmy, że miejscowość słynie z żywej atmosfery, która jednak nie wpływa na klimatyczne noclegi. Te bowiem zapewniają nam spokój i możliwość wypoczęcia w wyjątkowo korzystnych warunkach. Dodatkowo w kurorcie znajdziemy też kilka ciekawych zabytków, takich jak muzeum ziemi Puckiej, aleja zasłużonych morzu i wiele obiektów tradycyjnych zabudowań z XIX wieku. Okolica przepełniona jest atrakcjami, które do gustu przypadną zwłaszcza najmłodszym. Tutejsze place zabaw, gokarty, stadnina koni, to tylko wierzchołek góry lodowej, atrakcji dostępnych dla nas. Starsi mogą wybrać się na lot paralotnią lub awionetka, który zaprezentuje tę część wybrzeża w nowej odsłonie. Rewa to popularna miejscowość letniskowa, która zyskuje coraz większe uznanie wśród turystów. Powodem tego jest ciągły rozwój i dbanie o każdego wczasowicza. Wybór tego miejsca, jako punktu naszej wakacyjnej przygody, daje nam pewność przeżycia niesamowitych emocji, które na długo zapiszą się w naszej pamięci.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>