Odkrywamy Kościelisko na Podhalu

Piękna miejscowość Kościelisko jest położona w województwie małopolskim w powiecie tatrzańskim. Podhalańska wieś zauroczy nas niesamowitą atmosferą. Bogate walory przyrodnicze umilą nam każdy dzień oraz pozwolą się odprężyć. Piękna natura z pewnością podziała na nas kojąco. Kwestia noclegów w Kościelisku wygląda zachęcająco. Prawie wszystkie z nich, są stylizowane na klimat góralski. Większość z nich, w swojej ofercie posiada pakiety, warto zapytać o wyżywienie przy rezerwacji noclegu (Kościelisko noclegi / portal Meteor), to ważna kwestia podczas takich wypraw w górskie tereny.

Kościelisko jest zlokalizowane w dolnej części Doliny Kościeliskiej, Rowie Kościeliskim oraz na stokach Pogórza Gubałowskiego. Rów mieści się pomiędzy Tatrami, a Pogórzem Gubałowskim. Stanowi piękny region składający się z łąk, polan oraz lasów. Niewątpliwie warto udać się na miłą wycieczkę doliną. Podczas przyjemnej wędrówki zobaczymy między innymi zbójnicką kapliczkę. Obiekt posiada dach pokryty gontem oraz symbol dwóch młotków. Jest otoczony drewnianym ogrodzeniem z ciekawymi rzeźbami. Legenda głosi, że została ona postawiona przez zbójników. Tak naprawdę kapliczka powstała z inicjatywy górników oraz hutników. Główna trasa zaprowadzi nas do Hali Ornak. Warto jednak przedłużyć wycieczkę lub zejść jednym ze szlaków, które zaprowadzą nas do ciekawych miejsc.

Możemy odwiedzić Jaskinię Mroźną (informacje – strona Wikipedii), a nawet Staw Smreczyński czy Kasprowy Wierch. Z pewnością poznamy wiele pięknych krajobrazów. Cudowna okolica zachęci nas do miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu i poznawania najpiękniejszych zakątków. Dolina jest bardzo często odwiedzana przez turystów. Stanowi dość łatwą i przyjemną trasę. Jednocześnie jest jedną z ładniejszych tego typu terenów.

Kościół p. w. św. Kazimierza Królewicza wybudowano, dzięki inicjatywie ks. Kazimierza Kaszelewskiego, proboszcza z Zakopanego. Świątynia została wzniesiona w latach 1908-1914. Budowla w stylu zakopiańskim posiada niezwykle zachwycającą konstrukcję. Wybudowano go na planie krzyża, posiada wieżę oraz dwie kaplicę. W środku znajdziemy między innymi cenne obrazy przedstawiające Chrystusa w pasiaku oraz Jezusa Miłosiernego. Warto odwiedzić to miejsce.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>