Jak spędzić miłe chwile w Giżycku?

Polska to kraj, w którym jest wiele pięknych i zapewniających wspaniały odpoczynek miast. Do takich właśnie zalicza się leżące na Mazurach Giżycko. Miasto z tradycją, zapewnia niezapomniane chwile, podczas których można korzystać ze znajdujących się tutaj atrakcji, jak również zwiedzać wiele zabytkowych miejsc. Nie dziwi więc to, iż co roku przyjeżdża tutaj coraz więcej osób. Baza noclegowa rozwija się bardzo szybko, dzięki czemu można bez problemów znaleźć idealnie dopasowane do swoich oczekiwań noclegi [patrz -> Meteor]. Giżycko zaś to miejsce, gdzie jest bardzo wiele noclegów w kwaterach prywatnych, tak lubianych przez odwiedzających.

Możliwości wypoczynku w Giżycku jest bardzo wiele. Tak samo ci, którzy preferują słodkie lenistwo, jak też ci, którzy nie wyobrażają sobie dobrego urlopu bez aktywności fizycznej, zdołają znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na pewno możliwość wypoczynku nad jeziorem przez wiele osób stawiana jest jako jedna z ciekawszych atrakcji. Tutaj można się nie tylko opalać czy kąpać, ale także aktywnie korzystać z wypoczynku nad wodą, uprawiając różnorodne sporty wodne. Ciekawostką jest także możliwość wybrania się na rejs, który zabierze na zwiedzanie nie tylko po jeziorze Niegocin, ale także po innych zbiornikach leżących na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przeprawę pomiędzy nimi umożliwiają stworzone kanały – taki też przebiega właśnie przez Giżycko. Nie można zapominać także o wędkarzach, dla których na pewno jezioro będzie atrakcyjnym miejscem na udane połowy.

Z ciekawych zabytków w Giżycku warto zwiedzić między innymi neoklasycystyczny kościół ewangelicki czy twierdzę Boyen. Znaleźć tutaj można także zamek krzyżacki, zabytkową Wieżę Ciśnień jak również znajdujący się na kanale Łuczańskim most obrotowy, który dawniej ułatwiał dojazd do twierdzy. Można także przenocować w średniowiecznym zamku, co z pewnością dla wielu osób będzie niezapomnianym przeżyciem. Giżycko jest miastem, w którym można liczyć w okresie letnim na bardzo wiele interesujących imprez. Do ciekawszych na pewno zalicza się między innymi Air Show, odbywający się na początku sierpnia. Do listy rodzinnych rozrywek na pewno warto także dopisać takie miejsca, jak park linowy czy Mazurskie Safari.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>