Gąski – korzyści z lokalizacji Jeziora Jamno

Polska to kraj przepiękny, często narzekamy na możliwość spędzenia wakacji jako miałoby w naszym kraju być bardzo mało atrakcyjnych miejsc. Bardzo długa i urozmaicona linia brzegowa Bałtyku oraz wiele ciekawych miejscowości dają nam ogromny wybór. Jeśli jednak szukamy miejsca wyjątkowego to warto wybrać Gąski. Dlaczego?

Jest to miejscowość średnio znana co stanowi jej ogromny atut. Spokój na ulicach, brak tego zgiełku i gonitwy, ogromna, szeroka plaża, bary i restauracje, których specjalnościami oczywiście są ryby oraz wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Dodatkowym atutem tego miejsca jest niewielka odległość od Mielna, jeśli będziemy chcieli pójść na wieczorną, dużą imprezę to właśnie miasto stanowi świetny pomysł na tego typu spędzenie czasu. Również w dzień można się tam wybrać, szczególnie jeśli jesteśmy z całą rodziną, dzieci będą na pewno zadowolone z wizyty w parku linowym Tukan. Zarówno te młodsze poniżej 130 centymetrów wzrostu, dla których przeznaczona jest specjalna trasa dziecięca pod szczególnym nadzorem instruktorów jak i te starsze aż po młodzież i dorosłych, Park posiada cztery różne trasy, każda o innym stopniu trudności.

Największym atutem Gąsek jest jednak baza noclegowa, znakomicie rozwinięta, bogata w wiele ośrodków wypoczynkowych, pokojów do wynajęcia, ale również na bardzo wysokim poziomie (), a co ważne w niskich cenach – dużo niższych niż na przykład w okolicznym Mielnie. Świetną atrakcję stanowi również okoliczne jezioro Jamno, przy którym można spędzić praktycznie cały dzień, od opalania się po uprawianie sportów wodnych. Również infrastruktura turystyczna nad jeziorem jest znakomicie rozwinięta i można wypożyczyć sprzęty wodne takie jak kajaki czy rowery i spędzić na tafli przyjemne chwile. W okolicy znajduje się wiele restauracji, których specjalnością oczywiście są ryby morskie jak to przystało na polskie kurorty. Na wieczorny spacer warte polecenia są plaża, na której można obejrzeć zachód słońca, ale również centrum miasta jak i latarnia morska. Światło latarni jest szczególnie widoczne właśnie w nocy i robi ogromne wrażenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>