Ferie zimowe na czorsztyńskich stokach

Pieniny i Gorce kojarzą się z wakacjami – wyprawy w góry, wspinaczka skałkowa, spływ Dunajcem, poznawanie zabytków czy korzystanie z uroków jeziora Czorsztyńskiego. Nie brakuje również atrakcji dla miłośników kolarstwa i spacerów. Jednak nie można zapomnieć, że okolice te piękne są również w pozostałych porach roku. Zimą na narty wybieramy Alpy, a jeżeli chcemy korzystać z urlopu w Polsce myślimy o wyjeździe w Tatry, Beskidy lub Karkonosze. Znane ośrodki w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Szczyrku, Wiśle, Karpaczu czy Zieleńcu przyciągają rzesze turystów. W Pieninach także znajdziemy ciekawe miejsca, gdzie będziemy mogli poszusować na nartach lub potrenować jakąś inną zimową dyscyplinę sportową.

Dla swoich gości Czorsztyn przygotował interesującą ofertę spędzenia czasu w okresie zimowym. Największa atrakcja zimy to oczywiście śnieg. Tutaj utrzymuje się on zwykle od listopada do marca, dzięki czemu miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z jej uroków niemal przez pięć miesięcy. Oferta turystyczna skierowana jest przede wszystkim do narciarzy i snowboardzistów. W położonych na skraju Gorców Kluszkowcach, znajduje się popularna stacja narciarska znana również pod nazwą Czorsztyn-Ski. Przygotowano tam osiem tras zróżnicowanych pod względem poziomu trudności oraz sześć wyciągów. Najdłuższa z nich ma około 1000m, a łączna ich długość to 4500m. Jeżeli opady śniegu będą za małe, nie musimy się martwić, bo stoki są sztucznie naśnieżane. Dla spragnionych większych emocji stok proponuje freeride. To nowa, nieformalna dyscyplina sportowa polegająca na zjazdach w terenie wysokogórskim po dziewiczych trasach. Szusuje się po górskich szlakach i leśnych przełajach. Podobne wyzwanie czeka podczas uprawiania trekkingu. Wspinanie się po górskich szlakach zimą niejednemu podniesie adrenalinę. Oczywiście są to propozycje przeznaczone dla osób doświadczonych w takich wyczynach. Amatorom rekomenduje się skorzystanie z wyprawy na rakietach śnieżnych. Przy ich użyciu również możemy przemierzać nieuczęszczane miejsca i poznawać piękno przyrody zimą.

Kiedy zmęczą nas sportowe wyczyny, z pewnością zainteresują nas mniej wysiłkowe atrakcje. Przejażdżka dorożką lub zorganizowanie kuligu to wspaniała przygoda dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Zakończyć może się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników saneczkarstwa. Pojeździć można na torze saneczkowym. Dla dzieci i młodzieży organizowane są przedszkola i szkółki narciarskie. Skorzystać można z wielu wypożyczalni sprzętu i serwisu.

Ten turystyczny region ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę. Zróżnicowana baza noclegowa Czorsztyna zadowoli każdego gościa, również sieć gastronomiczna nie zawiedzie. Smacznie zjemy w barach, restauracjach i różnego rodzaju gospodach lub karczmach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>