Do Kudowy-Zdroju na udany wypoczynek!

Kudowa Zdrój i okolice to niesamowity polski region, który sprawi, że poczujemy się wyjątkowo – niemalże jak w bajce. Liczne atrakcje spowodują, że nie będziemy narzekać na nudę – jest to wyjątkowy obszar, który charakteryzuje się występowaniem licznych muzeów, obiektów zabytkowych i miejsc pamięci. W dodatku pełni funkcję zarówno turystyczną, jak i uzdrowiskową – dzięki wspaniałym walorom zdrowotnym co roku przyjeżdża tutaj rzesza kuracjuszy. Miejsce to jest rzeczywiście popularne wśród osób, które zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Jak żadne inne miejsce pozwoli też uwolnić się od stresów dnia codziennego – baza noclegowa jest zdolna pomieścić wiele osób spragnionych idealnego wypoczynku i przepięknych atrakcji. Warto dodać, że takie funkcje miejscowość ta pełni już od XVII wieku, stąd kwaterunki w Kudowie-Zdroju to miejsca przemyślane, gwarantujące w dodatku idealny stosunek ceny do jakości.

Co koniecznie musimy zwiedzić przebywając w Kudowie-Zdroju?

Na pewno czeka na nas szeroki wybór szlaków i tras turystycznych, które możemy pokonać rowerem lub piechotą. Zdecydowanie musimy wybrać się do Parku Narodowego Gór Stołowych! Park ten kryje miejsca zapierające dech w piersiach, niepowtarzalne nigdzie indziej w Europie, takie jak Błędne Skały czy Szczeliniec. Prowadzi do nich Droga Stu Zakrętów, która jest malowniczą trasą i której nie wolno ominąć! Warto zwrócić uwagę na to, że w odróżnieniu od innych gór – Góry Stołowe jako takie nie posiadają szczytów, lecz są płasko zakończone, dzięki czemu podobno wzięła się ich nazwa. To temat rzeka, trzeba się tam wybrać, żeby dobrze zrozumieć, dlaczego jest on polecany do zwiedzenia.

W samej miejscowości, która zamieszkiwana jest przez około 10 tysięcy mieszkańców, nie brakuje obiektów wartych naszej uwagi. Jeśli wybieramy się tam z rodziną na wspólny urlop, dzieciom należy pokazać Muzeum Zabawek „Bajka”. To okazja dla starszych – do powspominania beztroskich czasów dzieciństwa, a dla młodszych zwiedzających okazja, by przekonać się, że niegdyś można było wspaniale bawić się bez używania niewymyślonych w dawniejszych czasach urządzeń elektrycznych. Kudowa-Zdrój posiada również miejsce związane z miejscową tragedią. Nazywane jest Kaplicą Czaszek i nawiązuje do pewnego tragicznego wydarzenia. Jest miejscem refleksji nad życiem i śmiercią. Warto jest poświęcić trochę naszego czasu, by zadumać się nad kolejami życia i przypadkowością losu. To jednak nie wszystko, na co możemy liczyć w tej miejscowości – atrakcji tutaj nie brakuje, jednak wystarczająco, by po prostu wybrać się tam w pierwszym sprzyjającym nam terminie!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>