Co zobaczyć i jak spędzić czas w Krynicy-Zdroju?

Kiedy szukamy miejsca, gdzie można spędzić urlop o każdej porze roku, bawiąc się równie dobrze i nie narzekając na brak atrakcji – z pewnością pomyśleć powinniśmy o Krynicy-Zdroju. To uzdrowiskowe miasto sprzyja uprawianiu sportów zimowych, wędrówek, kolarstwa górskiego, a także ma ciekawe miejsca warte odwiedzenia. Tutaj także rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. Krynica-Zdrój jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: „noclegi Krynica Zdrój” w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Krynica-Zdrój należy do największych górskich uzdrowisk w Polsce. Wraz z rozpropagowaniem korzystnych właściwości wód mineralnych, w obfitującej w jej źródła miejscowości powstawać zaczęły pijalnie, sanatoria, domy wczasowe i hotele. Także i dzisiaj jest ich bardzo wiele – podziwiać możemy zarówno zabytkowe gmachy i pawilony, jak też odwiedzić nowoczesne, również ciekawe architektonicznie obiekty. Starszym uzdrowiskowym obiektom niepowtarzalny urok nadają zdobienia na frontach i we wnętrzach.

Osoby, którym znana jest postać Nikifora zapewne wiedzą, że malarz prymitywista żył i tworzył właśnie w Krynicy. Przy deptaku, w jednej z drewnianych zabytkowych willi, znajdziemy poświęcone tej jedynej w swoim rodzaju postaci muzeum z dużą kolekcją obrazów. W mieście znajdziemy także Muzeum Zabawek, prezentujące ciekawy przegląd związanych z dzieciństwem przedmiotów na przestrzeni historii, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie czy Muzeum Turystyki Górskiej w schronisku na Jaworzynie, gdzie poznać można historię wytyczania górskich szlaków turystycznych.

Krynica-Zdrój oferuje także możliwości aktywnego wypoczynku na różne sposoby, zależnie od pory roku. W ciepłych miesiącach czekają tu na turystów trasy rowerowe i piesze, spływy kajakowe, quady, gokarty, paintball, park linowy z trasami różnej trudności. Na Górze Parkowej znajdziemy wiele atrakcji dla najmłodszych. Zimą centrum turystycznego życia stają się Jaworzyna i Słotwina, gdzie dostępnych jest wiele kilometrów tras narciarskich zjazdowych i biegowych. Ponadto korzystać można z basenów, siłowni, kortów, ciekawostką jest całoroczne lodowisko i tor saneczkowy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>